Haber

Bayraklı’da 35 yıldır devam eden imar sorunu çözüldü

Bayraklı Osmangazi İlçesi’nde 30 dönümlük alanda 35 yıldır devam eden ve 1.500 vatandaşı ilgilendiren parselleme meselesi, Bayraklı Belediyesi’nin ardından Büyükşehir Meclisi tarafından da onaylandı. Önder Sandal, “Yeni imar planları ile depremde yıkılan veya hasar gören binalar yeniden inşa edilebilecek, bölgede yaşayan vatandaşlar uzun yıllar sonra yeni, güvenli ve sağlıklı binalara sahip olabilecek.”

1500 kişiyi ilgilendiriyor

Göreve geldiği son 4,5 yılda Bayraklı’nın yüzde 70’ini yeniden planlayarak kentsel dönüşümün önünü açan Belediye Başkanı Serdar Sandal, Osmangazi İlçesi’nde 35 yıldır devam eden parselleme sorununun çözüldüğünü duyurdu. 558, 562, 567, 567/4, 567/7 ve 567/8 sokakları çevreleyen toplam 18 parselin 1992 yılından beri çözümlenemeyen parsel planları Bayraklı Belediyesi tarafından onaylandı. Bayraklı Belediyesi’nin ardından Büyükşehir Belediye Meclisi de planları kabul etti. 30 bin 369 metrekare alanı kaplayan ve yaklaşık 1500 kişiyi ilgilendiren yeni parselasyon planlarında 4 imar adası ve 7 imar parseli oluşturuldu. 12 bin 178 metrekare konut alanı ve sosyal tesis alanı tahsis edildi.

Yeni planlar askıya alınacak

Yeni plan, depremde hasar gören veya yıkılan binaların hak kaybı olmadan yeniden inşa edilmesinin önünü açtı. Böylece bölge halkı 32 yıl sonra güvenli, yeni ve çağdaş binalara sahip olabilecek. Yaklaşık 1.500 vatandaşı ilgilendiren onaylı yeni parselasyon planı Şubat ayında Bayraklı Belediyesi tarafından askıya alınacak.

Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, “Göreve geldiğimiz günden itibaren bu Bayraklı’yı baştan sona planlayarak kentsel dönüşüm çalışmalarının önünü açtık. Osmangazi İlçesi’ndeki bu imar sorunu uzun yıllar ilçe sakinlerini rahatsız eden bir konuydu. , biz de çözdük. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. “Vatandaşlarımıza hayırlı olsun” dedi. – İZMİR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu