Ekonomi

Biden ve McCarthy görüşmesinden sonuç yok

Bir saatlik toplantının ardından Batı Kanadı’nın dışında McCarthy, “Bence bu geceki atmosfer, tartıştığımız diğer gecelerin hepsinden daha iyiydi,” dedi.

Toplantı müzakere ekiplerine de yardımcı oldu. McCarthy adına müzakere eden GOP Temsilcisi Patrick McHenry, “Müzakere ekibi bize Kongre’den geçebilecek bir paket almak için ihtiyacımız olan ayrıntıları biraz daha anlattı” dedi. Her iki taraf da temerrüde düşmekten kaçınmak için siyaset üstü bir anlaşmaya duyulan ihtiyacı vurgulamaya devam etti.

Biden ile bir saatten fazla süren görüşmesinin ardından açıklama yapmayan McCarthy, müzakerecilerin gece boyunca çalışmaya devam edeceklerini ve ortak bir zemin bulmaya çalışacaklarını belirtti. Lider, Biden’ın zengin kesimler üzerindeki vergileri artırarak bütçe açığını kapatmayı planladığını düşünmek istemediğini de belirtti.

McCarthy ayrıca bir tasarının önümüzdeki haftaya kadar Kongre’den geçmesinin “hala mümkün” olduğunu da vurguladı.

McCarthy, Biden’ın temkinli iyimserliğini paylaştı. “Bence günün sonunda ortak bir zemin bulabilir, ekonomimizi güçlendirebilir, bu borcu kapatabiliriz ama daha da önemlisi bu hükümetin enflasyonu düşürmek için yeniden harekete geçmesini, Çin’e olan bağımlılığımızı azaltmasını ve ödeneklerimizi ayarlamasını sağlayabiliriz. dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu