Haber

Bursa’da Asılsız Maluliyet Bildirisi Yapan 9 Kişi Yakalandı

Bursa’da sahte belgeyle engelli raporu düzenleyen 9 kişi polisin takibi sonucu yakalandı. Şüpheliler arasında kamu görevlilerinin de olduğu öğrenildi.

Bursa İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerine, sağlıklı veya engel oranı düşük olan kişilerin kaçak yollardan yüksek oranda engelli raporu aldığına dair ihbar geldi. İhbarı değerlendiren polis, ‘nitelikli dolandırıcılık ve rüşvet’ hatalarıyla ilgili çalışma başlattı. Aralarında kamu görevlilerinin de bulunduğu 9 zanlının, özürlülere tanınan malul emekliliği, araç alımlarında ÖTV muafiyeti, ücretsiz ulaşım kartı ve lojman bakımı gibi haklardan yararlanarak uydurma malul raporu düzenleyerek halkı mağdur ettiği belirlendi. fiyat. Ayrıca şahısların rapor alacağım vaadiyle çok sayıda vatandaştan para alarak dolandırdıkları da anlaşıldı.

Şüphelilerin asılsız malul raporu alınacak kişiler adına hastanelerden randevu aldığı, tahlil ve hekime girmeden önce zanlılar tarafından yönlendirilerek uydurma rapor elde edildiği polis tarafından belirlendi. eski sağlık kurullarında düşük olan özürlü raporlarının şüpheliler tarafından etik dışı işlemlerle gündeme getirildiği ve özürlü olarak emekliye ayrıldığı öğrenildi.

Polis, dolandırıcıları yakalamak için teknik ve fiziki takibe aldı. Kaçakçılık ve Organize Kabahatler Şube Müdürlüğü Mali Kabahatler Büro ekipleri CK (48), HY (42), Ş.Ö. (38), FV (39), YS (47), AO (48), HTY (44), AOY (44) ve HM (59) tutuklanarak gözaltına alındı. Zanlıların konutlarında yapılan aramalarda çok sayıda doktora ait geçersiz damgalar, çok sayıda muayene belgesi, diğer kişilere ait sağlık kurulu raporları ve sahte belgeler ele geçirildi.

Adliyeye sevk edilen şahısların işlemleri devam ediyor. – BURSA

hekimhan-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu