Haber

Muğla Büyükşehir Belediyesi Okçuları, 100. Yıl Cumhuriyet Açık Hava Türkiye Şampiyonası’ndan 4 altın ve 1 gümüş madalyayla döndü.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Okçuları, Cumhuriyetin 100’üncü yılı dolayısıyla Antalya’da düzenlenen Açık Hava Türkiye Şampiyonası’ndan 4 altın ve gümüş madalyayla döndü.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100. yıl dönümü nedeniyle düzenlenen etkinliklerden biri olan 100. Yıl Cumhuriyet Açık Hava Türkiye Şampiyonası’nda Büyükşehir Belediyesi okçuları 4 altın ve 1 gümüş madalya kazandı. Ayrıca Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve SporKulübün sporcuları aldıkları başarılı sonuçlarla genel klasmanda birinci oldu.

Antalya’da düzenlenen ve farklı kategorilerde 98 spor kulübü ve 518 sporcunun katıldığı 2023 100. Yıl Cumhuriyet Açık Hava Türkiye Şampiyonası’nda Büyükşehir Belediyesi sporcuları tarih yazdı. Hazal Burun, Ecesu Demircan ve Songül Lök’ten oluşan Reel Bow Kadın Takımı, Türkiye Şampiyonu olarak Altın Madalya ve Altın Kupa’nın sahibi oldu. Hazal Burun ve Emircan Haney’den oluşan Reel Bow Karma Takımı, Türkiye Şampiyonu olarak Altın Madalya ve Altın Kupa’nın sahibi oldu. Emircan Haney, Erkeklerde Makaralı Yay Erkeklerde Türkiye 2.si olarak Gümüş Madalya, Hazal Burunlu Makaralı Yay Kadınlarda Türkiye Şampiyonu olarak Altın Madalya, Hazal Burun Makaralı Yay U21’de Türkiye Şampiyonu olarak Altın Madalya kazandı. Kadınlar Kategorisi. Turnuvayı 4 altın ve bir gümüş madalyayla tamamlayan Büyükşehir Spor Kulübü, aldığı başarılı sonuçlarla genel klasmanda birinci oldu.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100. yılında, fikri, vicdanı ve irfanı hür nesillerin, Atatürk’ün aydınlattığı yolda emin adımlarla ilerlediklerini belirten Muğla Büyükşehir Belediyesi Lideri Dr. Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü okçuları ve antrenörler Dr. Osman Gürün hedefine ulaştı. Ejder Sözen’i tebrik etti. – MUĞLA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu