Teknoloji

Roblox’ta Büyük Veri Sızıntısı: 4.000 Geliştiricinin Bilgileri Açıklandı!

 
Popüler oyun platformu Roblox şu sıralar büyük bir bilgi sızıntısıyla karşımıza çıkıyor. Yaklaşık 4.000 geliştiricinin kişisel bilgilerinin ortaya çıktığı bu sızıntı ile pek çok bilgi açığa çıkıyor ve bu kişiler zor durumda kalıyor.
 
Bu sızıntı neyi ortaya koyuyor ve ne zaman gerçekleşti?
 
 
 
Bu sızıntıyla birlikte 2017 ve 2020’nin ortasında düzenlenen Roblox Geliştirici Konferanslarına katılanların isimleri, telefon numaraları, e-posta adresleri, doğum tarihleri ​​ve fiziksel adresleri ifşa edilmişti. Bir Roblox sözcüsü PC Gamer’a şunları söyledi: “Roblox ekibi olarak bu büyük sızıntının üçüncü taraflarca yapıldığının farkındayız. Bu bir güvenlik sorunu. Bu veri açığını kapatmak için bağımsız uzmanlar görevlendirdik.”
 
Öte yandan haveibeenpwned internet sitesiyle iletişime geçen bir kaynağa göre bu veri sızıntısı 2021’de gerçekleşti. Ancak bu içerikler bu zamana kadar forumda yayınlanan bir konu olarak kaldığı için pek ilgi görmedi. Sızıntı, dört yıllık bir süre boyunca Roblox geliştirici konferanslarına katılan tüm katılımcılar ve davetliler hakkında bilgiler içerir.
 

 

ilkadimhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu