Haber

Sporfest İzmir kültür parkı şenlik havasında başladı

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından 7 Mayıs Pazar günü koşulacak Maraton öncesi Kültürpark’ta ikincisi düzenlenen Sporfest İzmir, renkli görüntülerle başladı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin 7 Mayıs Pazar günü dördüncüsünü düzenleyeceği Maratonİzmir kapsamında Kültürpark’ta düzenlenen Sporfest İzmir renkli görüntülerle başladı. Kültürpark, bu yıl ikincisi düzenlenen ve iki gün sürecek olan Sporfest İzmir ile şenlik havasına büründü. 12 federasyon kurdukları özel alanlarda farklı spor dallarını deneyimleme fırsatı sunmaya başladı. Sporfest İzmir etkinlikleri kapsamında voleybol, hentbol, ​​badminton, eskrim, kano, okçuluk, dağcılık, basketbol, ​​halk oyunları, çağdaş dans, yelken ve bisiklet gibi birçok branşta deneyim alanları oluşturuldu.

10.000 kişi bekleniyor
Mini turnuvalar ve spor aktiviteleri ile renklenen Sporfest İzmir’de zumba, yoga, nefes ve meditasyon, fit dans, bodyfit aktiviteleri, söyleşiler ve konserler de yer alıyor. Ayrıca İzmir kulüpleri ve sivil toplum kuruluşları da Sporfest İzmir’de stant kuruyor.
Sporfest İzmir’i bu yıl İzmir’den on bin kişinin ziyaret etmesi planlanıyor.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

erfelek-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu