Ekonomi

El Salvador, Bitfinex borsasına ilk dijital varlık ihraç lisansını verdi

Investing.com – Bitcoin’i yasal birimi olarak ilan eden ilk ülke olan El Salvador, küresel bir kripto merkezi olma vizyonu doğrultusunda Bitfinex Securities’e ülkede faaliyet göstermesi için izin verdi.

El SalvadorUlusal Dijital Varlık Kurulu tarafından verilen lisans hakkında konuşan Bitfinex Baş Teknoloji Sorumlusu Paolo Ardoino, bu kararı tokenize varlıklarda 3 trilyon dolarlık bir piyasa değerine ulaşma yolundaki ilk adım olarak nitelendirdi.

El Salvador’un Volkan tahvilleri bu yıl ihraç edilecek

Bitcoin’e dayalı olarak çıkarılması planlanan Volkan tahvillerinin ihracı son 2 yıldır gündemde olsa da kripto piyasasındaki karışık görünüm nedeniyle daha önce üç kez ertelenmişti. Paolo Ardoino, Bitcoin destekli tahvillerin Eylül 2023’te çıkarılacağını bir kez daha doğruladı.

Sıkı bitcoinSavunucusu Nayib Bukele, Bitcoin tahvillerinin çıkış tarihi hakkında henüz bilgi vermedi, ancak El Salvador MeclisiOcak ayında Bitcoin destekli Volkan tahvillerinin ihracına ilişkin maddeyi onayladı.

Bitcoin’i ülkenin yasal para birimi olarak kabul ederek bir ilke imza atan El Salvador’un bundan sonraki hedefi ise Bitcoin tahvillerinden elde edilen geliri kullanmak. bitcoin şehri bir ilke daha imza atmak. El Salvador, şimdiye kadar Bitcoin’e yönelik ekonomik politikasından değerli bir fayda görmedi, ancak bu şekilde ülke dikkate değer bir tanıtım yaptı.

Öte yandan ülke içindeki çatışmaları bastırmayı başaran El Salvador Hükümeti, aynı zamanda turizm gelirlerini artırarak ekonomisine dolaylı olarak katkıda bulunmuştur. Öte yandan uluslararası kuruluşlar, El Salvador’un Bitcoin politikası konusunda endişeli.

Author: Günay Caymaz

haber-mesudiye.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu