Haber

Filistinliler İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarına karşı Ramallah’ta gösteri düzenledi

İsrail’in Gazze Şeridi’ndeki saldırılarını yoğunlaştırmasının ardından yüzlerce Filistinli, Batı Şeria’nın Ramallah kentinde Gazze’yle dayanışma gösterisi düzenledi.

El Menar Kavşağı’nda düzenlenen gösteriye katılanlar, Gazze Şeridi ile dayanışma içinde olduklarını ifade eden, saldırılara son verilmesi çağrısında bulunan ve Filistinli grupların askeri kanatlarına destek veren sloganlar attı.

Hamas Siyasi Ofisi Üyesi Hüsam Bedran, sosyal medyada yayınlanan video açıklamasında Batı Şeria halkını “tüm meydanlarda gösteri yapmaya ve İsrail ile çatışma noktalarına gitmeye” çağırdı.

Bedran, Gazze’nin bugün İsrail güçlerinin en ağır saldırısına maruz kaldığını ve bunun İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu tarafından gerçekleştirilen “soykırımın” bir parçası olduğunu belirtti.

Bedran, açıklamasında Batı Şeria’daki Filistinlilere seslenerek, “Gazze yapması gerekeni hatta fazlasını yaptı. Şimdi sıra, özellikle savaşın başlangıcından bu yana işgal altındaki Batı Şeria’da isyan eden halklarımızda. Özellikle bu gece ihtiyaç duyulan şey kararlılığı artırmak ve sahada harekete geçmektir.” dedi.

İsrail ordusu önce Gazze Şeridi’ne obüslerle yoğun saldırılar düzenledi, ardından bölgeyi savaş uçaklarıyla ağır bombardımana tuttu.

İsrail’in ablukayı sıkılaştırdığı ve bombardımanı arttırdığı Gazze Şeridi’nde altyapının zarar görmesi sonucu bölgenin dış dünyayla bağlantısı kesildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu