Haber

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ‘Çare Biziz’ Kitabının İmza Günü’nde Konuştu

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer , İzmir Büyükşehir Belediyesi ile Karşıyaka Belediyesi Meclis Üyesi Murat Aydın’ın “Çözüm Biziz” kitabı imza günü kapsamında düzenlenen söyleşiye katıldı. Bakan Tunç Soyer“En çok ihtiyacımız olan şey demokrasi. Demokrasi çözüm biziz dedirten rejimdir. Çözüm biziz dedirten düşüncedir. Dolayısıyla başka çaremiz yok, çözüm biziz” dedi. .”

İzmir Büyükşehir Belediyesi ile Karşıyaka Belediyesi Meclis Üyesi Murat Aydın’ın “Çözüm Biziz” kitabı Bostanlı Hoş Sanatlar Parkı’nda imzalandı. İmza günü kapsamında gerçekleştirilen söyleşiye İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer de konuşmacı olarak katıldı. Moderatörlüğünü Yağız Barut’un yaptığı söyleşiyi Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay, İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Özuslu, milletvekili adayları, meclis üyeleri ve çok sayıda vatandaş izledi.

SOYER: “ÇÖZÜM ARTIK KAHRAMANLARDA DEĞİL”

Başkan Tunç Soyer, “Çare Biziz çok doğru bir kitap adı ama aynı zamanda bir dünya görüşü. ‘Çaresiz değilsiniz, çaresizsiniz’ diye bir söz var. Bence artık bu devir artık çağdışı olmaktan çıktı. Ama görünen o ki günümüz dünyasında demokrasinin içselleşmesi, bilgiye erişimin kolaylaşması ve buna benzer birçok neden ile çözüm artık kahramanlarda değil, hepimizde var.”

“GÜÇ BELEDİYESİ OLMAK UMUT BAŞKA BİR ŞEYDİR”

Demokrasinin, tedavi ve tahlillerin çok daha kolay olduğunu belirten Lider Soyer, 14 Mayıs sonrası İzmir hayalini anlattı. Bir şeyler yaparsak bu 10’a çıkar diye düşünüyorum. O kadar çok hak alındı ​​ki İzmir’in, İzmir’in insanının, İzmir’in personelinin, köylünün, “O hakların geri alınacağını biliyorum. Hakları alındığında başka bir İzmir olacak. Mevzuat, finansman ve daha birçok nedenden dolayı durum böyledir. Yerel yönetim açısından çok daha ücretsiz, sınırsız, daha keyifli hizmetler üretmemiz mümkün olacak” dedi.

“Çare BİZİZ”

Siyasetten uzak kalmamaları gerektiğini belirterek gençlere “siyasete girin” çağrısında bulunan Başkan Tunç Soyer, “Bu seçim çok değerli. 2000’li yıllarda demokrasinin, cennetin kapılarının açılmasını kastediyorum. Cumhuriyet.Çünkü demokrasi sadece 5 yıl sonra seçime gitmek değildir.Demokrasi,şeffaflık,adalet.Eğitimde fırsat eşitliği,gelir dağılımında eşitlik,hepsi ortada. Bunlar demokrasinin taşlarıdır. En çok ihtiyacımız olan şey demokrasi. Demokrasi, derman biziz dedirten rejimdir. Çare biziz dedirten niyettir. O yüzden başka çaremiz yok, çare biziz” dedi.

AYDIN: “BİZ DE YAPARIZ”

Murat Aydın da, “Bir şeyi yapayım derken, önce ne yapacağım sorusunu kendinize sormalısınız. Samimiyetle isteyen herkesin yapacak bir şeyler bulacağına inanıyorum. En ufak bir şey bile hiç yoktan daha değerli. Yaptıklarınız hiçbir şey yapmamaktan kat be kat değerlidir.İşte bu yüzden derman biziz.Sızlananlara bir şey demiyorum.19 Mayıs 1919’da Samsun’a giden kişi “Evet, onu kurtaracağım” demiş. . Biz de yapabiliriz.”

Kaynak: ANKA / Siyaset

egirdirajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu