Haber

Kayseri Melikgazi’den depremzedelere yardım eli

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Kayseri’nin Melikgazi Belediyesi Diyanet Center Of America Yaşam Alanı’nda yaşamın başlayacağını söyleyen Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancioğlu, “Kahramanmaraş’ta 6 Şubat’ta meydana gelen depremin hemen ardından hem Melikgazi Belediyesi olarak hem de hayırseverlerle çalışmalarımız devam ediyor. Bu kapsamda son çalışmamız olan Dulkadiroğlu’nda 88 adet konteynerden oluşan iç tefrişi ile tamamlanan yaşam alanını bugün saat 17.00’de açılışını yapıyoruz. Tamamen yenilenmiştir.

Buzdolabı, televizyon, klima, yatak, masa ve sandalyeler başta olmak üzere çataldan bıçağa sabuna kadar her türlü ihtiyaç temin edildi. Konteynerde küçük bir mutfak nişi de duş ve tuvalet ile tamamlanmıştır. Her konteynerin önüne yeşil alan yaptık. Asfalt ve otopark çalışmaları tamamlandı. Aynı zamanda yaşam alanında kapılarının önünde çamaşır odası, kütüphane ve hobi bahçeleri bulunmaktadır. Dulkadiroğlu semtinde yapmış olduğumuz bu çalışma ikinci yaşam alanıdır. İlkini iki ay önce açtık.

Vatandaşlarımız burayı en doğru şekilde değerlendiriyor, memnuniyetleri yüksek. Bunun için Melikgazi Belediyesi olarak hayırseverimiz Diyanet Center Of America ile birlikte depremzedelerimizin aileleri ile en uygun şekilde kalabilecekleri kaliteli ve temiz bir yaşam alanı inşa ettik. Melikgazi Belediyesi olarak Amerika’daki tüm Türk hayırsever dostlarımızın Diyanet’e yaptığı bağışlar çerçevesinde Amerika Diyanet Merkezi ile birlikte bu hizmetimizi tamamladık. Buradaki ikinci etap alanının daimi konutları yapılana kadar vatandaşlarımıza en iyi şekilde hizmet etmesini temenni ediyoruz. Yaklaşık 8 bin 300 metrekare alan üzerinde alt ve üst yapı çalışmaları tamamlanarak hazırlanan Maraş’taki bu yaşam alanını kullanacak depremzedelerimize hayırlı olmasını diliyorum.” söz konusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu