İş

Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası Üyelerine KOSGEB Destekleri Konulu Bilgilendirme Semineri Gerçekleştirildi

Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Seydi Tahsin Güngör, KOSGEB tabanlarından daha fazla üyenin faydalanması gerektiğini belirtti.

MATSO ve Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme Yönetimi Başkanlığı (KOSGEB) Antalya İl Müdürlüğü iş birliğinde, güç verimliliği temel programı ve diğer KOSGEB unsurları hakkında bilgilendirme semineri düzenlendi. MATSO binasında gerçekleştirilen seminer yoğun katılımla gerçekleştirildi. İbrahim Uğur Erkış’ın konuşmacı olduğu seminere KOSGEB Antalya İl Müdürü Dr. MATSO Başkan Yardımcısı Ali Özen ve oda üyeleri katıldı. Erkış, “Enerji Verimliliği Destek Programı”nı anlattı ve diğer KOSGEB destekleri hakkında bilgi verdi.

“Yararlanılan destek miktarı 2021 yılına göre yüzde 483 arttı”

MATSO Başkanı Seydi Tahsin Güngör, üyelerin desteklerinden faydalanmak için çaba sarf ettiklerini belirterek, son yıllarda Manavgat’ta işletmelerin aldığı takviyelerin artmasında seminerlerin katkı sağladığını söyledi. Manavgat’ta 2022’de yararlanılan destek miktarının 2021’e göre yüzde 483 arttığını belirten Güngör, 2021’de Manavgat’ta KOSGEB katkılarından 97 işletmeye toplam 1 milyon 644 bin 990 TL, toplamda 164 işletmeye destek verildiğini söyledi. Güngör, KOSGEB Antalya İl Müdürü Dr. İbrahim Uğur Erkış’a teşekkür ederek, MATSO olarak düzenledikleri tüm bilgilendirme seminerlerine katıldığını söyledi. – ANTALYA

malazgirthaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu