Haber

Okan Buruk: Galatasaray’ın başarısı hepimiz için herşeyden önce gelir

Galatasaray Teknik Direktörü Okan Buruk, “En büyük hayalim Galatasaray’ın teknik direktörü olmaktı. Bunu devam ettirmek istiyorum. Burada önemli olan güçlü olmamız, dimdik ayakta olmamız. İşimizi en iyi şekilde yapacağız. Önemlilik” dedi. her zaman ikinci sırada gelir. Galatasaray’ın başarısı şu anda hepimiz için birinci sıradadır” dedi.

Süper Lig’in 5. haftasında 16 Eylül Cumartesi günü Samsunspor’u konuk edecek Galatasaray, karşılaşmanın hazırlıklarını yaptığı antrenmanla sürdürdü. Sarı-kırmızılı takımda teknik direktör Okan Buruk, antrenman öncesi basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Lige ve Şampiyonlar Ligi’ne hazır olduklarını belirten Okan Buruk, “Florida’da güneşli bir gün. Bir teknik direktör olarak gülümsüyorum. Bugün bütün oyuncularım antrenman yapıyor. Uzun zamandır planladığımız gibi” Tüm oyuncularımızı en hazır şekilde kullanacağımız döneme doğru ilerliyoruz. Bu hafta bizim için. Çok önemli bir maç sezonu başlıyor. Ligin yeni takımı Samsunspor gibi gelişen bir kadroya sahipler. Önemli transferler. 7 maçlık sezon bu hafta başlıyor. Bu 7 maçlık periyotta takımımızın tamamlaması gereken ve oyuncularımızın gerçek performansını bulacağı bir dönemdir. Birçok oyuncumuz sezon başında forma giymedi. Kampa yavaş yavaş katılıyorlar. Bugün Zaha takımla idmanlara başlıyor. Hakim 2 gün önce başladı. Ndombele geçen hafta geldi. Yaklaşık 1-2 hafta içinde en yüksek performansına ulaşacak. Milli takımdan dönecek 2 arkadaşımız var. Bakambu’muz var. Bu sabah geldi. “Yarın bizimle olacak. Davinson ayrıca milli takımda da oynadı. Kendisi İngiltere’den eşyalarını alacak ve yarın idmanlarda bizlerle birlikte olacak.” Bu anlamda oyuncularımız var. Yeterli bir kadromuz var. Burada özellikle Başkanımız Dursun Özbek’e ve yönetim kurulumuza çok teşekkür ediyorum. Değerli bir takım oluşturdular. Galatasaray camiasının birliğini sağladılar. Şampiyonluğa giden yolumuz Geçen sene başlayan bu sene hem şampiyonluk hem de Şampiyonlar Ligi ile birleşti. Galatasaray taraftarlarının sokakta ne kadar memnun ve motive olduklarını görüyoruz. Tribünlerin dolu olduğunu görüyoruz. Galatasaray taraftarlarının güler yüzlerini sokaklarda görüyoruz. Bu beni çok duygulandırıyor. Teknik direktör olarak mutluyuz. Amacımız onları daha çok gülümsetmek. Bu süreçte daha çok bir arada olmamız lazım. Dışarıdan Galatasaray’ı karıştırmak için büyük bir çaba var. Bunu çok net görüyoruz. Saçmalıklar, uydurmalar. Bunları bizim için bekliyoruz. Futbolcular bizim için, herkes için. Bizim işimiz futbol. Sadece futbola odaklanacağız. Geçen sene de aynısını yapmıştık. En güzeli sahada karşılık verip, kazanarak yolumuza devam etmektir. Bu yıl da aynı istek ve dilekle kazanarak yolumuza devam edeceğiz. Ben grubun başkanıyım, Erden Bey her zaman yanımızda. Transfer sırasında da değerli çabalar gösterdi. Daimi yöneticilerimiz personeli güçlendirmek için bizimle birlikte çalışıyor. Bu süreci sağlıklı bir şekilde atlattık. Lige ve Şampiyonlar Ligine hazırız. Artık hem saha içinde hem de saha dışında daha güçlü bir Galatasaray olacak” dedi.

“TOPLANTILARIMIZ VAR”

Transferle ilgili konuşan Buruk, “Tabii ki transferle ilgili yarın akşama kadar süre var. Bu dönemde bize katkı sağlayacak genç oyuncularla ilgili görüşmelerimiz var. Bununla ilgili bir şeyler olabilir. Ama olmazsa olur” dedi. Bu şekilde kapatacağımızı düşündük.”

“AMACIM KENDİMİ EĞLENDİRMEKTEN ÇOK GALATASARAY TARAFTARLARINI MEMNUN ETMEK”

Amacının Galatasaray taraftarını mutlu etmek olduğunu belirten 50 yaşındaki teknik adam, “Oyuncularım ve benimle ilgili birçok haber var. Benim için Galatasaray teknik direktörü olmak her şeyin üstündedir. Diğer konularda da ben Liderimiz ve yönetim kurulumuz ne karar verirse saygı duyacak ve kabul edecek bir insanım.Liderimiz ve yönetim kurulumuz ne karar verirse saygı duyacak ve kabul edecek bir insanım.En büyük hayalim Galatasaray’ın teknik direktörü olmaktı.Devam etmek istiyorum Burada önemli olan güçlü olmamız ve dik durmamızdır. İşimizi en iyi şekilde yapacağız. Maddiyat her zaman ikinci plandadır. Galatasaray’ın başarısı şu anda hepimiz için birinci sıradadır. Verilen sözlerin tutulması çok önemliydi. Geçen sene yaptık.Galatasaray yeniden şampiyon oldu.Çünkü çok kötü bir yılın ardından Galatasaray takımı yenilendi.Hem yönetim hem de teknik kadro yenilendi ve yeniden çok güçlü bir Galatasaray ortaya çıktı.Bundan sonra hedefimiz bunu inşa etmek. Güçlü Galatasaray. 11 yaşında bu alanda denemelere başladım. Artık 50 yaşıma geldiğim için burada teknik müdür olarak görev yapıyorum. Bu konuda benden memnun olamaz. Amacım kendimi memnun etmekten çok Galatasaray taraftarını memnun etmek. Bunun için her zaman birlikte çabalıyoruz. Gerisini içeride halledeceğimizi düşünüyorum” dedi.

“ÇIKIŞIMIZI ERKEN YAKALADIK”

Geçen sezonun bu dönemine göre daha hazırlıklı bir takım olduklarını belirten Okan Buruk, “Bunu Trabzonspor ve Gaziantep maçında üstün gelerek gösterdik. Tabii hepimiz Avrupa Kupası’ndaki performansımızdan pek memnun değildik. ama bizden çok daha hazırlıklı bir takıma karşı oynadık, geçen seneye nazaran, geçen sene transferleri bu hafta tamamladık, Icardi bu hafta civarında geldi, geçen sene ile bu seneye baktığımızda arada bir fark var. 5-6 hafta öndeyiz, atılımımızı erken yakaladık, oyuncularımızı sahaya daha erken gönderebiliyoruz, Hakim Ziyech Zaha gibi çok değerli iki oyuncudan biri, henüz faydalanamadık. Tete, Ndombele Geç katıldık.Takımımızdaki birçok oyuncuyu yeni kullanmaya başladık ve bu süreci hem kazanarak hem de Şampiyonlar Ligi’ne girerek geçtik.Yaklaşık 15 yıl sonra bir Türk takımı Şampiyonlar Ligi’ne elemelerden girdi.Çok önemli. ne kadar çok oynadığımızdan dolayı eğlenceliydi. Başarılı olamasak da çok değerli bir başarıya imza attık, bu çizgiyi devam ettireceğiz. Oynanış açısından farklılık gösteren oyunlar da ortaya çıkabiliyor. Hem orta sahada, hem forvette hem de defansta birçok şeyi deniyoruz ve deneyeceğiz. Haftalar geçtikçe bunlarla ilgili daha net kararlar alacağız. Şu anda 4 orta saha oyuncumuz var. Orada da Kaan Ayhan’ı kullandık. İçeri girdiğinde bize çok önemli bir hizmet verdi. Birçok oyuncumuzu farklı yerlerde kullanabiliyoruz. Önemli olan oyumuzu ve şablonumuzu oluşturmaktır. Kaliteyi sahaya doğru şekilde yansıttığımızda Galatasaray şampiyonluğa güçlü bir aday olarak ortaya çıkacak ve Şampiyonlar Ligi’nde gruplardan çıkmayı hedefleyecektir” dedi.

“BELİRLİ TARİHLER VEREBİLİRİZ”

Sakatlığı nedeniyle takımdan uzak kalan oyuncularla ilgili Buruk, “Hakim bu hafta idmanda bizlerle olacak. Ndombele tam olarak hazır olmasa da takımda bizimle olacak. Onlara belli periyotlar verebiliriz” dedi. Zaha idmanlara başlayacak. Durumuna bu maç mı yoksa bir sonraki maç mı karar vereceğiz. “Diğer oyuncularım da hazır bir şekilde bekliyor” dedi.

“GALATASARAY’IN KIRDIĞI REKORLAR ÇOK ÖNEMLİ”

Birçok rekora imza attıklarını belirten Okan Buruk, “Benim için asıl hedef şampiyonluktu. Galatasaray takımı olarak şampiyonluk yolunda birçok rekor kırdık. Her zaman söylediğim gibi bunu Okan Buruk olarak değil kırdık” dedi. ama Galatasaray takımı olarak bu sene baktığımızda aldığımız galibiyetlerin yanı sıra teknik direktör olarak kazandığım galibiyetlerin sayısı da benim için önemli.Başrolde oynadığım maçlarda hızlı bir şekilde 30 galibiyete ulaştım. Galatasaray. Bu bir teknik direktör için değerli ve önemli. Ama ben Galatasaray’ı hepsinden üstün tutuyorum. Galatasaray’ın kırdığı rekorlar çok değerli. Kazandığı kupalar çok değerli. Çok büyük. Bu kadar coşkulu taraftarlarımız olduğu için çok şanslıyız. Galatasaray sevgisinin inanılmaz derecede arttığını görüyoruz. 7’den 77’ye kadar gözlerindeki o tutkuyu yeniden görmek benim için çok değerli. Rekorların hiçbir değeri yok. Dediğim gibi değerli olan Galatasaray’ın başarısıdır, Galatasaray’ın başarısıdır. ‘nin zaferi.Daha çok çalışacağız, daha çok çaba göstereceğiz. İyi bir ekibimiz var, başarılı olacak bir ekibimiz var. Hedefimiz 24. şampiyonluğu kazanıp Şampiyonlar Ligi’nden çıkmak. Galatasaray’ın genlerinde olan başarıyı Avrupa’da yeniden ortaya çıkarmak. Ben kendime inanıyorum, oyuncularıma inanıyorum. Taraftarlarımız, yönetimimiz, liderlerimiz hepimiz birbirimize inanıyoruz. Galatasaray’ın geleceği parlak. Galatasaray çok başarılı olacak. Kimseye Galatasaray’ı bozacak gücü vermemeliyiz. Galatasaray’ın şampiyon olduğunu ve Şampiyonlar Ligi’nde oynadığını herkese bir kez daha hatırlatmak isterim. Daha başarılı olacağız. “Kimsenin endişelenmesine gerek yok” dedi.

“İLK HEDEFİMİZ SAMSUNSPOR MAÇI”

Samsunspor ve Kopenhag maçlarına ilişkin konuşan Buruk, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Çok değerli oyuncular var. Geçen yıl çok büyük ve değerli oyunculardan oluşan bir takımımız vardı. Oradaki birlik ve takım ruhu çok değerliydi. Bu yıl gelen oyuncuları da kadroya dahil edeceğiz. Galatasaray’ın karşısına hakem çıktı.” Taraftarlar terfide ama bu sefer oyuncu olarak karşımıza çıkacak. Ndombele takımda yer alacak. Onlar için büyük bir heyecan olacak. Davinson da aynı formda. Bu oyuncular zaten Galatasaray’ın ne kadar motive ve büyük bir takım olduğunu biliyorlar. ama onları stat atmosferiyle orada gösterdiğimizde gerçekten takım içindeki rollerinin değişeceğine inanıyorum, çok maçımız var, herkes oynayacak, herkese zaman vereceğiz, her şeye hazır olacağız. Bütün oyuncularımızı kullanacağız. Çok büyük bir takımımız var, çok maçımız var. İlk hedefimiz Samsunspor maçı. Samsunspor maçını kazanıp bir sonraki maça en iyi şekilde hazırlanacağız. Bir sonraki maç 4 gün sonra 4 gün bizim, maça uygun kısım. Daha sonra 3 gün arayla 2 maç daha oynayacağız. Bu zor dönemde tüm oyuncularımı kullanmak istiyorum. “Bir sonraki maça Kopenhag maçlarını izleyerek hazırlanıyoruz.”

“KENDİMİZE GÜVENLE ORAYA GİRECEĞİZ”

Şampiyonlar Ligi’ndeki golleri sorulan Okan Buruk, sözlerini şöyle tamamladı:

“Şampiyonlar Ligi için çektiğimiz her kura güçlü. İyi takımlar var. Kimin geleceğinden ziyade ne yaptığımız, ne oynadığımız önemli. Çünkü Galatasaray takımının düşünmekten ziyade kendi kişiliğini sahaya yansıtması çok önemli. Rakip takımlarla ilgili. Oraya güvenle gireceğiz. Kopenhag maçı, Manchester maçı, Bayern Münih maçı. Tabii ki hangi maç olursa olsun hepsini kazanmak için çıkacağız. O yüzden Galatasaray en iyi olmaya çalışacak. Bulunduğu arenanın hem oyun hem de futbol açısından en iyisi. Hedefimiz bu. Gruptaki ilk hedefimiz gruptan çıkmak. Şu anda puan hedefim yok. Oynanmamış “Maçlardan önce” , tüm maçları kazanmak istiyorsunuz ama puan hedeflemek yerine kazanarak başlamamız önemli. Rakip takımların sonuçları birbiriyle bağlantılı.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu
escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
adalar escort
arnavutköy escort
ataşehir escort
avcılar escort
bağcılar escort
bahçelievler escort
bakırköy escort
başakşehir escort
bayrampaşa escort
beşiktaş escort
beykoz escort
beylikdüzü escort
beyoğlu escort
büyükçekmece escort
çatalca escort
çekmeköy escort
esenler escort
esenyurt escort
eyüp escort
fatih escort
gaziosmanpaşa escort
güngören escort
kadıköy escort
kağıthane escort
kartal escort
küçükçekmece escort
maltepe escort
pendik escort
sancaktepe escort
sarıyer escort
şile escort
silivri escort
şişli escort
sultanbeyli escort
sultangazi escort
tuzla escort
ümraniye escort
üsküdar escort
zeytinburnu escort
istanbul escort