Yaşam

Türk Oyuncuların IMDb Profilleri İhlal Edildikleri Sahneleri Yayınladı, Tepkiler Ortaya Çıktı!

Dünyanın dört bir yanından oyuncu, yönetmen ve sinema çalışanlarının kişisel profillerinin yer aldığı IMDb’de şaşırtıcı bir detay fark edildi. Olay, Twitter kullanıcısı @devrim_ozkan’ın dikkatini çekti. Türk kadın oyuncuların çoğunluğunun profil fotoğrafları dizi ve filmlerde şiddete maruz kaldıkları sahnelerden oluşurken, söz konusu olayın birileri tarafından bilinçli olarak yapılıp yapılmadığı merak edildi.

Kaynak:https://twitter.com/devrim_ozkan/stat…

Uluslararası sinema, diziler, oyuncular, yönetmenler vb. hakkında bilgilerin yer aldığı çevrimiçi bir platform olan IMDb’de Türkiye dahil dünyanın her yerinden oyuncu ve oyuncuların profilleri bulunmaktadır.

Konuyu oyuncu bazında ele alırsak, bir oyuncunun özgeçmişi, rol aldığı yapımlar vb. Profilleri üzerinden pek çok bilgiye ulaşılırken, bir kullanıcı Türk kadın oyuncuların IMDb profillerinde tuhaf bir tesadüf fark etti.

Kullanıcı, ülkemizdeki kadın oyuncuların birden fazlasının IMDB profil fotoğraflarının, rol aldıkları yapımlarda şiddete maruz kaldıkları sahnelerden çekildiğini fark edince, söz konusu durum sosyal medyaya da yansıdı ve tepkiler geldi. çığ gibi büyüdü.

Söz konusu olayın tesadüf olabileceği düşünülürken diğer kadın oyuncuların profillerine bakıldığında da benzer görüntülerin olduğu ortaya çıktı.

?

?

?

?

?

?

?

?

?

?

?

Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda buluşalım…

murgulhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu